top of page
Пошук

«Український театральний костюм ХХ-ХХІ ст. Ідентичність, контекст, ландшафт»




Виставка «Український театральний костюм ХХ-ХХІ ст. Ідентичність, контекст, ландшафт» у Музеї театрального, музичного та кіномистецтва України — це третя й заключна виставка міжнародного проєкту, який ГО «Галерея сценографії» реалізує у партнерстві з Музеєм театрального, музичного та кіномистецтва України, Територіальним маркетинговим фондом «PLACE ID» (Польща), за підтримки Українського культурного фонду.

Виставка «Український театральний костюм ХХ-ХХІ ст. Ідентичність, контекст, ландшафт» представляє роботи українських митців, які в різні часи працювали над створенням театральних костюмів — Івана Бурячка (1877–1936), Вадима Меллера (1884–1962), Анатоля Петрицького (1895–1964), Алли Горської (1929–1970), Мирона Кипріяна (1930–2019), Євгена Лисика (1930–1991), а також твори практикуючих мисткинь і митців, які формують обличчя театру й мистецтва театрального костюму в Україні сьогодні — Ганни Іпатьєвої, Даниїли Колот, Юлії Зауличної, Олени Поліщук, Людмили Нагорної, Любові Душиної, Наталії Ридванецької, Інесси Кульчицької, Олега Татаринова, Богдана Поліщука. Окрім цього, на виставці можна познайомитися з роботами талановитих студенток декількох вишів, які сьогодні розпочинають свій професійний творчий шлях: Василини Бежеряну, Анни Машковської, Марії Чорношкур, Катерини Марченко, Катерини Тищенко.

Експозиція оприявнює паралелі, зв'язки, спадковості тяглості в творчості українських митців. Театральний костюм — це не лише елемент вистави, а й важливий носій культурної ідентичності. У ХХ столітті українські митці намагалися поєднати національні традиції з авангардними течіями, що дозволило створити яскраві та інноваційні форми сценічного мистецтва. На виставці можна прослідкувати, як змінювалися тенденції у театральному костюмі з плином часу та впливом різних історичних і політичних подій.

Чотири оригінальні авангардні театральні костюми зі збірки Театрального музею:


Анатоля Петрицького


Костюм Донни Анни та костюм Донни Соль до вистави «Камінний господар» Лесі Українки (Державний драматичний театр ім. Т. Шевченка, 1921 р.);


Вадима Меллера


Костюм до композиції колективної творчості «Небо горить» на тексти О. Слісаренка, Михайля Семенка, Ґео Шкурупія (Мистецтво дійства, 1921 р.) та Костюм Робітника до вистави «Газ» Ґ. Кайзера (Мистецьке об’єднання «Березіль», 1923 р.);


Рідкісні архівні фото та кадри з негативів на склі з колекції музею, що ілюструють еволюцію театрального костюму;


Ескізи театральних костюмів, що датуються 1910-2020-ми роками;


Кадри із сучасних театральних постановок.

Також в експозиції будуть представлені театральні костюми, надані Львівським національним академічним українським драматичним театром ім. Марії Заньковецької, Івано-Франківським національним академічним драматичним театром ім. Івана Франка та митцями, учасниками виставкового проєкту.


Куратори проєкту: Богдан Поліщук, Тетяна Руденко, Барбара Жарінов.


Керівник проєкту Олег Онещак.



Графік роботи:

5 жовтня - 31 жовтня 2024 р.

Адреса: Музеї театрального, музичного та кіномистецтва України (вул. Лаврська 9, корп. 26) .

Понеділок, середа-неділя — з 10:00 до 17:00








bottom of page