Музейний фонд МТМК України, започаткований 1923 року у Мистецькому об’єднанні “Березіль”, сьогодні налічує понад 250 тисяч різноманітних пам'яток з історії театру, музики та кіно в Україні. Найціннішими серед них є зокрема збірка вертепів з ляльками ХVIII-ХХ ст.; перші театральні афіші поч. ХІХ ст.; костюми, реквізит, рукописи, фотографії корифеїв українського театру; макети вистав та різноманітний іконографічний матеріал театру "Березіль"; рідкісні українські народні музичні інструменти.
Ранні ескізи всесвітньо відомих В.Меллера та А.Петрицького започаткували колекцію українського сценографічного авангарду 1910-20-х рр., який широко представлений у фондовій колекції ескізів українських театральних художників ХХ століття. Ці роботи знані й гідно представляли культуру України на виставках за кордоном.
Видове розмаїття предметів, що складають музейні колекції, зумовлене особливостями мистецтв, на яких спеціалізується заклад. Загалом фондове зібрання музею поділяється на одинадцять груп предметів, найчисленніші серед яких — фото (98 тис.), афіші (31 тис.), програми (28 тис.), рукописи (19 тис.). Образотворчий напрямок представлений творами живопису та скульптури. З робіт театральних художників, крім ескізів, окрему колекцію становлять макети. Різноманітність та експозиційна атрактивність характеризують групу “Речі”. Музична складова зокрема представлена такими специфічними документами, як нотні рукописи.
Численний і розмаїтий фонд музею є невичерпною інформаційною базою для мистецтвознавчих досліджень, ресурсом презентації української культури у виставкових проектах, що здійснюються не тільки самим музеєм, а й у партнерській співпраці з музейними закладами столиці та інших міст України і закордону.
Детальніше про колекції
Колекція
музичних інструментів
Колекція українських народних музичних інструментів започаткована 1969 року, коли в структурі музею було відкрито відповідний науково- дослідницький відділ. Його завданням стало віднайти рідкісні інструменти, що є пам’ятками матеріальної і духовної культури українського народу, дослідити їх і зберегти для майбутніх поколінь.......